פעילות החברה בתחום ההתחדשות העירונית

התחדשות עירונית היא הרבה מעבר לעסקת נדל”ן. מדובר בפרויקטים מורכבים הדורשים הבנה מעמיקה בשורה ארוכה של נושאים וליווי צמוד של מיטב המומחים.

ע.ט החברה להתחדשות עירונית הייתה מהראשונות להיכנס לתחום ההתחדשות העירונית, בשנת 2009, ובשמונה שנות קיומה הפכה למעצמה בתחום. הצלחתה מבוססת על תפיסה עסקית כוללנית, והיכרות מעמיקה עם תקנות רישוי הנדל”ן ודרכי התנהלות מול ועדות התכנון ומשרדי הממשלה. בנוסף, החברה פועלת בשיתוף פעולה הדוק עם מומחים בתחומי הפיננסים, המשפט, האדריכלות, הקונסטרוקציה והבנייה, המסייעים לה להגיש פתרונות בנייה מדויקים, באיכות ביצוע גבוהה במיוחד.

נכון להיום מקדמת החברה להתחדשות עירונית למעלה מ-40 פרויקטים חתומים של פינוי-בינוי ותמ”א 38 הכוללים קרוב ל- 8,000 יחידות דיור המצויות בהליכי אישור בתל אביב, רמת גן, אזור, בת ים, הרצליה, בית שמש ורעננה. בשלוש השנים הקרובות צפויה החברה לבנות לפחות 1,000 יחידות דיור בשנה, והיקף העסקאות הכולל שלה מוערך במיליארדי שקלים.

בימים אלו מובילה החברה להתחדשות עירונית פרויקט פינוי-בינוי ראשון מסוגו בתל אביב – פרויקט NEXT TLV בלב שכונת לה גארדיה הוותיקה. במסגרת הפרויקט, יפונה מתחם של שלושה בנייני רכבות ישנים בפינת הרחובות לה-גארדיה והגיבור האלמוני שבהם 72 דירות ישנות. במקומם, ייבנו 275 דירות חדשות בארבעה בניינים בני 8 קומות, הכוללים קומת מסחר וחניון תת-קרקעי משותף. עם תום הבנייה יקבלו הדיירים דירות חדשות גדולות וחדישות, הכוללת תוספת של 25 מ”ר לדירה, מעלית, מחסן ומקומות חניה. הפרויקט צפוי להפוך את לה גארדיה לשדרה שוקקת חיים, ידידותית להולכי רגל ורוכבי אופניים ושופעת שטחים ציבוריים ירוקים, תוך שמירה על המרקם העירוני ההיסטורי של השכונה.

מעניין לציין כי כל הדירות בפרויקט נמכרו תוך 60 יום בלבד. האיזור כולו מעיד על התנופה האדירה של תחום ההתחדשות העירונית בכלל ושל פעילות החברה בפרט: בשנים הקרובות מתוכננות להיבנות בו כ-3,000 יחידות דיור במסגרת פינוי-בינוי, מהן כ-1,000 דירות ייבנו על ידי החברה להתחדשות עירונית.